Vítejte na mém soukromém hřbitově. Kromě spousty dávno zapomenutých článků zde možná narazíte na nějakého potulného zombíka, který vám bude chtít sežrat mozek.
Přeji příjemné umírání.
Vaše Loree (23.1.2013)

A Farewell to... - 1. část

24. ledna 2012 v 17:50 | Loreena.Rose |  A Farewell to...
Pochybuju, že si někdo ještě vzpomene na to, že jsem chystala novou povídku. No, já ji dokonce nachystala, nebude dlouhá jako Horizont Snů (který taky dokončím) ale zase není dost krátká na to, aby se vešla do jednoho článku. Původně to měla být mini-povídka do soutěže, ale nakonec jsem ji trochu rozšířila. Nebude to ve formě úplně klasického příběhu, ale spíš formou útržků vzpomínek, které na sebe navazují - doufám, že to nebude působit dojmem, že přeskakuju v ději nebo tak něco :)
Komu se tedy chce číst, tak prosím, právě teď můžete začít. Budu ráda za každý komentář, vaše názory mě zajímají :) Pěkné čtení všem!


"Až když stojíte na pokraji života a smrti, když už nemáte víc co ztratit, objeví se někdo kdo vám vaši představu vyvrátí. Jen potvrdí, že můžete ztratit víc než dosud. Pak si uvědomíte že je něco špatně..že se váš život z nějakého důvodu ubíral tou cestou, které jste se snažili vyhnout a přitom jste to právě vy, kdo tady nyní stojí a čeká na zázrak. Až nyní si uvědomíte, že to byla jen ta zatracená pýcha a zahleděnost do sebe sama, co vás dostalo na konec..konec kterého krom vás nikdo nebude litovat…"
1. ČÁST
"Platba bankovním převodem - ok" A bylo hotovo, teď už jen počkat než se peníze převedou na daný účet. Patrik se spokojeně opřel o opěradlo židle a usmál se sám pro sebe. "Ještě tak zvládnout zkoušky..." pomyslel si, když ho z rozjímání probral splašený řinkot zvonku. Patrik se ušklíbl - kdo ho může potřebovat v sobotu odpoledne? Líně se zvedl a šel zjistit, kdo je tím nevítaným hostem. Sotva stiskl kliku, dveře se prudce rozletěly a v nich stála střapatá dívka, o něco menší než on. Měla na sobě obvyklé poněkud výstřední oblečení a vysoké boty, světle hnědé vlasy se jí kroutily do všech stran a zelenýma očima Patrika nespokojeně provrtávala. "Není ti to blbý nechat mě tu tak dlouho mrznout?!?" přímo říkal její výraz.
"Ahoj" pozdravil ji a uvolnil jí cestu do předsíňky. "Zabiju Adrianu! Je to kráva..totální výmaz prostě! Si jako myslí, že když jde na práva tak je lepší než jiní?!?" vřískla místo pozdravu Sophia zatímco si zouvala boty. Patrik jen nečinně přihlížel a nechal Sophii dál nadávat na spolužačku. "Baví tě to hodně?" zeptal se, když vešli do jeho pokoje a Sophii stále nedocházela zásoba nadávek a urážek. Konečně nastalo na moment ticho, Sophie se na něj nechápavě podívala s výrazem říkajícím "Jsi vůbec normální? Co takhle trochu pochopení pro holčičí problémy?" Pak krátce přikývla, možná by mu mohla vysvětlit oč jde. "Po celé škole rozhlásila, že jsem se s tebou vyspala. Fajn, vím, že mě pomlouvá a je mi to ukradený, ale celej den mě otravujou lidi, který ani neznám a ptají se mě na to!" Patrik se na ni podíval jako na zjevení, pak se chytil za čelo, zhluboka se nadechnul a vyprskl smíchy. "Připadá ti to směšný?!" prskla varovně Sophie a čekala než Patrika přejde záchvat smíchu. Patrik byl možná jeden z nejhezčích kluků na škole, ale pro takzvaně normální lidi trochu podivín. Vše se odvíjelo od toho, že veškerý volný čas trávil místo s kamarády se Sophií, která byla doslova živel, tak trochu ujetá a s šílenými nápady. Na druhou stranu byla rázná a s ničím se dlouho nepatlala, kluci ji obletovali a díky tomu získala pověst "té, která jde s každým" což se jí absolutně nelíbilo a především to nebyla pravda. Stejně tak o kamarádkách nemohla mluvit, holky si z ní celou střední utahovaly a žárlily na ni - a to jí bylo naopak jedno.
"Dělal jsi něco podstatnýho?" nadhodila téma, když se oba trochu uklidnili. "Ani ne, konečně jsem dokončil přihlášky na vysokou" Sophie ztuhla "Už?" zeptala se překvapeně, oči jí sklouzly ke kalendáři na stole, bylo pár dní před uzavřením přihlášek a ona je ještě nevyplnila. "Sophie? Nechceš je už taky podat? Nebo sis to s tou medicínou rozmyslela?" přerušil tok jejích myšlenek Patrik a mával jí rukou před očima. "Co? - Ne, jdu tam s tebou" potvrdila Sophie a vytiskla pár prázdných formulářů, které společně vyplnili. "Patriku?" ozvala se do ticha Sophie trochu nejistě. "Hm?" zvídavě zkoumal její pohled. "No, půjdeš se mnou na ten ples, viď? U kluka není divný, když tam jde sám, ale holka, která s sebou nemá ani kamarádky je už vážně za idiota." Vysvětlila mu a provokativně se ušklíbla. "A nebude ti vadit, že Adriana bude mít hloupý řeči?" rejpnul si na znamení souhlasu.
O pár týdnů později. "Ne ty to nechápeš!!" vřískla Sophie na Patrika uprostřed přecpané chodby, tak, že se za jejím hlasem všichni otočili. "Sophie.." pokusil se uklidnit ji Patrik a položit svou ruku kolem jejích ramen, ale marně. Sophie udělala rychlý pohyb, přičemž Patrik stihl zaznamenat jen její ruku letící vzduchem směrem k němu. Pak následovala nepříjemná bolest na levé tváři. Patrik na ni nechápavě a zároveň překvapeně zíral, ještě nikdy mu nedala facku. Sophie pár okamžiků zírala stejně překvapeně, pak ze sebe vydala jakýsi vzlyk a vběhla do davu lidí, kde se okamžitě ztratila Patrikovi z očí. Nechápal. Nechápal co je zase špatně. Od toho plesu před dvěma týdny byla Sophie jako vyměněná. Náladová, více než obvykle, protivná, roztěkaná, působila zmateně a s Patrikem mluvila, jen pokud to bylo nezbytně nutné. Jako by mu něco uniklo a on nevěděl co. Ta bezmoc byla nesnesitelná....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MRS.Cloe MRS.Cloe | Web | 24. ledna 2012 v 20:20 | Reagovat

Wow! No ale to je skvělé! Úplně mě to vtáhlo do děje. Skvěle napsané, doopravdy píšeš nádherně! Závidím:)). Tohle by jsem si dokázala představit jako knížku, přečetla jsem to jedním dechem a pokračovala bych klidně dál. Určitě prosím pokračuj!:)..Takhle bych jednou chtěla psát já:D..Smekám!

2 Darkness Darkness | Web | 25. ledna 2012 v 8:25 | Reagovat

Ty jo, přečetla jsem to jedním dechem a jsem ráda, že je to taková povídka, kdy jenom zírám a přemýšlím, co bude dál. A jak jsi psala na začátku o těch útržcích vzpomínek, tak na to se těším, protože já taky tak ráda píšu :). Čtenáře to správně zmate, aby to mohlo nakonci zapadnout do sebe. Takže se vážně, vážně těším na pokračování, Patrik je takový sympaťák a na Sophii jsem zvědavá, co by jí tak mohlo být. Jenom mě tak napadlo, jestli nebude těhotná, ale to asi ne, když píšeš, že jsou kamarádi :D. Nebo se z toho vyklube nějaké fantasy? Kdo ví... Teda ty víš určitě, ale já jsem vyloženě zvědavá :).

3 Annie Annie | Web | 25. ledna 2012 v 16:05 | Reagovat

Hmm. Ač k povídkám či jiný psaný tvorbě obvykle nemám problém se vyjádřit, teď už půl hodiny čumím na klávesnici a nevím, jak začít a co napsat. Mohla bych začít kritikou, ale žádná mě nenapadá. Takže... asi jen: je to super, moc se mi to líbí, i když ještě nevím, kam směřuješ (aspoň budu pak překvapená:)). Jsi moc šikovná, vždycky jsi měla talent na psaní ;). Jsi další blogová autorka, od který bych chtěla mít v poličce knížku. :P

4 Lenča Lenča | Web | 25. ledna 2012 v 20:59 | Reagovat

No wow, to je úplně úžasné!! :D :-) Strašně dobře se to čte a moc se mi to líbí! :-) Píšeš opravdu krásně, kéž bych takhle uměla psát i já :D Jsem teda zvědavá, co bude dále.. Moc se těším na další díl! :-)

5 LINA LINA | Web | 26. ledna 2012 v 16:44 | Reagovat

Waaaw bolo to skveléé!! Tebe tá pauza neuveriteľne prospela. Nie že by si pred tým úžasná nebola, aby tu náhodou nebol stred záujmov ktoré si protirečia. Bľabotám prepáááč :D Každopádne bolo to krásne, podrobne napísané. Málo kto (a ty si moja neobyčajná favoritka) dokáže napísať poviedku tak aby to čitateľ aj videl, a ja som dokonca ani nepotrebovala fotky. Proste si úžasná nie je očom. Určite si prečítam pokračovanie!! Ten Patrik je akýsi natvrdlý aleno..buďme úprimné ktorý chlap nie je ??...hmmm...dúfam že to žiadny nečíta bo budem mať asi prúser :D Ešte raz, žasnem nad tvojím dokonalým písaním, slovnou zásobou a hlavne pútavým dejom :)) Kráása...dobre dobre už padám lebo iste sa ti to ani čítať nebude chcieť :D A máš moju adresu takže musím byť opatrná..nechcem aby si mi poslala dáky vírus priamo v obálke..:P

6 Neliss Neliss | Web | 28. ledna 2012 v 14:33 | Reagovat

To je úžasné!:)
Ten úvod je super a hlavne teda celá poviedka zatiaľ.:) Zaujali ma samotné postavy, vyzerajú správne streštene, hlavne Sophie, tvoj štýl písania je super, malo to spád.
K tomu spádu by som možno mala aj malú výtku - mohla si to trošku viac rozpísať, natiahnuť, povedala by som, hoci ja mám o urýchľovaní najmenej čo hovoriť.:P
No, nič to nemení na tom, že sa teším na pokračovanie.:)

7 Gilandhel Gilandhel | Web | 29. ledna 2012 v 8:30 | Reagovat

Je to skvělé, sice jsem si říkala, že to číst nebudu (nechtělo se mi), ale jak jsem začala, už jsem nedokázala přestat. :-D

8 Bella.WeB Bella.WeB | 29. ledna 2012 v 13:47 | Reagovat

WOW ! :D Páni tak tohle je fakt skvělý začátek, fakt bych chtěla mít od tebe niakou knížku, ten Patrik je zatím niak mimo ale doufám že se z neho neco vyklube :) :D, Sophie je neuveřitelne.. já nevím je taková jiná ale v dobrém slova zmyslu :D Jo no, tak ať už je tady další díl ! :)

9 Lowiska Lowiska | Web | 29. ledna 2012 v 22:42 | Reagovat

Teda, dlouho jsem nic tak napínavého nečetla. Stejně jako Darkness mě napadlo, zda není těhotná, to byla první reakce, ale pak jsem si řekla, jak asi a s kým, když s Patrickem 'spolu nejsou'. Nejvíc se mi líbilo, jak jsi popsala Patricka na konci, úplně vyznělo jako totální trubka, který vůbec neví, o co jde a která mlátí. Do toho tvůj styl psaní, slovní zásoba, to jak si hraješ s dějem, slovíčky a vůbec, skvělá povídka. Jsem nenormálně natěšená na další pokračování :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama