Vítejte na mém soukromém hřbitově. Kromě spousty dávno zapomenutých článků zde možná narazíte na nějakého potulného zombíka, který vám bude chtít sežrat mozek.
Přeji příjemné umírání.
Vaše Loree (23.1.2013)

Assassin´s Creed: O co vlastně jde?

18. ledna 2012 v 18:02 | Loreena.Rose |  Assassin´s Creed
Tak tedy, konec rozmýšlení. Oficiálně RWS rozšiřuji o tématiku Assassin´s Creed, věřím, že si tato rubrika taky najde své čtenáře :)
Pro začátek by asi bylo vůči všem fér, abych tu hru nějak představila, popřípadě ty z vás, kteří neví o co gou, seznámila s tímto tématem. Asi tímto článkem budu kopírovat tisíc dalších fan-stránek, stejně jako blogy o sims kopírují základní informace o hře.

***
Assassin´s Creed (Příběh zabijáka) byl vydán 14. listopadu 2007 společností Ubisoft Entertainment. Jde o historickou hru zasazenou do roku 1191, období třetí křížové výpravy, oblast Jeruzaléma a další pár měst. Takovou zajímavostí hry je to, že se vlastně dostáváme z roku 2012 prostřednictvím genetických vzpomínek Desmonda Milese, do role Altaira Ibn´la Ahada.
***
Děj
Píše se rok 2012. Hlavní postava se jmenuje Desmond Miles. Pracuje jako barman a je vězněn společností Abstergo. Ve svém DNA má genetické vzpomínky svého prapředka Altaira Ibn la Ahda (v překladu "ten, kdo létá, syn nikoho) který patřil k sektě zabijáků (Assassinů) v roce 1191 v průběhu třetí křížové výpravy. V paměti mu pátrá stroj zvaný Animus s pomocí dvou vědců -doktora Warrena Vidica a jeho pomocnice Lucy Stillmanové. Postupně se propracovává vzpomínkami svého předka, dokud se nedostane ke vzpomínce, po které vědci touží. Účelem únosu je takzvaný "úlomek ráje" (Piece of Eden), poklad, jejž Templáři nalezli v roce 1191 pod Šalamounovým chrámem. Asasínům se jej podaří získat a Altair musí vraždit templářské vůdce snažící se získat poklad zpět. V průběhu hry je postupně poodhalována podstata pokladu. Tato na první pohled bezcenná stříbrná koule se postupně ukáže jako předmět, jenž vyhnal Adama a Evu z ráje. Postupně se pak ukáže, že tento artefakt je schopný klamat lidskou mysl a ovládat tak lidi a že se nejedná o božský či magický artefakt, ale kus nesmírně vyspělé a dost možná mimozemské technologie. Desmondovi věznitelé se nakonec ukážou býti dnešními potomky templářů, kteří se stejně jako před tisíci lety snaží nastolit nový pořádek pomocí tohoto artefaktu.
(Zdroj: různé fan-stránky, wikipedia)
Hra byla původně koncipována na play station a x-boxy, takže není divu, že celé ovládání je malinko složitější, ale během prvních několika úkolů si každý zvykne :) Navíc u prvního dílu je určitě výhodou český dabing - kdo hrál, určitě umíral smíchy pokaždé, když poskakoval po střechách nebo lezl po zdech a místní lidé s údivem komentovali jeho výkony. ("Proč to dělá??" nebo "Muselo mu přeskočit!" nebo "Ten si jednou něco udělá..a až k tomu dojde, já mu pomáhat nebudu")
***
Herní možnosti
Altair jakožto zabiják má samozřejmě k dispozici určitou standardní výbavu. Po úvodním úkolu, ve kterém neuspěje podle očekávání bude degradován a zůstane pouze s mečem (mám dojem), ale postupně po každém splnění úkolu (tedy zabití určené osoby) mu bude část jeho zbroje vrácena a tím se ve hře dostanete k novým možnostem a bojovým schopnostem. Altair může používat vrhací nože, meč, nebo vystřelovací nože. Popravdě, největší kousky umí stejně s obyčejným mečem :) Zabijáci sídlí v pevnosti Masyafu, kde také najdete Al Mualima (vůdce) a odkud budete postupně vyrážet do Damašku, Jeruzaléma nebo do Acre. Ze začátku budete tyto zdlouhavé cesty absolvovat na koni, později můžete využít teleport :) Pro mě je doteď největší zážitek Rozhledna :D Ano, miluju, když Altair šplhá na rozhledny a kouká po okolí :D ..a ten skok dolů potom.. No, tím odhaluji další věc - při pádu z výšky se samozřejmě zabijete, tedy dojde k desynchronizaci a vy se vrátíte k poslední uložené pozici. Existuje tu ale spousta kupek sena, do kterých můžete bez obav spadnout nebo se třeba ukrýt před pronásledujícími vojáky (na to je tam ještě pár dalších takových pomůcek).
No, z toho nejzákladnějšího by to asi bylo všechno. Dále bych uvedla jednu takovou nevýhodu a to - že si nemůžete hru "natvrdo" uložit kdy chcete, ale ukládá se automaticky sama, obvykle po vykonání něčeho zásadního (splnění menšího úkolu, dosažení rozhledny, zabití templáře..atd.) Nejdřív mi to vadilo, protože jsem to nechápala a musela jsem některé části vzpomínek dělat na několikrát, ale i na to se dá zvyknout :)
***
Nerada bych vás zahltila nudnýma informacema, myslím, že tak pro představu by to mohlo být všechno, oficiální informace jsem doplnila svými zkušenostmi a obrázky z internetu, tak doufám, že se někdo propracuje až sem. Připomínky můžete vyjádřit v komentářích, stejně tak i dojmy nebo kritiku :) Pro mě tahle hra znamená dlouhé hodiny zábavy, napětí a skvělého pocitu z dobře odvedené práce :D (jo, ovládat 13 tlačítek + myš jen dvěma rukama je sranda!) Ale prostě mě to baví, líbí se mi chytlavý děj a těším se až se propracuju k dalším dílům, které jsou oproti jedničce mnohem lepší (aspoň podle recenzí)..však už jen poslední úkol, jeden úkol! :D
O dalších dílech Assassin´s Creed II., Brotherhood a Revelations budu psát až s nimi budu mít vlastní zkušenosti.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Znáte Assassin´s Creed sérii?

Jasný, jsem téměř maniak! 41.5% (17)
Zrovna to hraju :) 9.8% (4)
Slyšel/a jsem o tom 29.3% (12)
Nemám páru o co jde 19.5% (8)

Komentáře

1 Gilandhel Gilandhel | Web | 19. ledna 2012 v 9:13 | Reagovat

Brácha to hrával, než se mu rozbil comp. Já to taky zkoušela, ale to složité ovládání mě odradilo. Asi to zas vyzkouším... ;-)

2 Annie Annie | Web | 19. ledna 2012 v 17:25 | Reagovat

Třináct tlačítek? Jaaj... tak to asi nepude :D Mně občas dělá problém WSADmezerníkCtrl a obě myštlačítka v portalu (i když to nebude ovládáním, ale mým nelogickým mozečkem)... Ale vypadá to zajímavě, přemýšlím, že to fakt zkusím :P :) A chci další článek :D

3 MRS.Cloe MRS.Cloe | Web | 20. ledna 2012 v 12:00 | Reagovat

Úžasné, úžasné, úžasné! Jak já si to všechno ráda přečtu:D..Je dobře, že AC přibylo k blogu a jsem zvědavá, co se tu bude dále objevovat:D... Skvělý článek... jak jsem si pročítala, na všechny mé zážitky jsme si vzpoměla! Ach...jak já teď toužím hrát:D

4 Rosie Rosie | 20. ledna 2012 v 17:16 | Reagovat

ajajajaj ... tak tuto hru neznám :( ale nevadí :D

5 LINA LINA | Web | 20. ledna 2012 v 20:25 | Reagovat

Tiež mi robilo najskôr problém to poovládať, ale potom to šlo samo..každopádne je to DOKONALÁ hra!! Hrávam to (aj keď teraz nie je času) hlavne keď mám nervy:DD

6 Miracle Miracle | Web | 2. února 2012 v 9:55 | Reagovat

Konečně jsem našla spřízněnou duši! Vítej do cechu Assassínů. A pokud se teprve chystáš na Brotherhood, tak ti přeji pevné nervy, neboť 100% synchronizace je vskutku záhul. Každopádně, ať žije AC! Momentálně hraju opět ACII (to víš, nový stroj, kde mi jede vše, tak co si to nezahrát odznova, že?) a to mi v kodexového truhle leží nejnovější díl Revelations :D. Než se k tomu dokopu, tak :D...

7 Tessie Tessie | E-mail | Web | 27. února 2012 v 21:17 | Reagovat

Jsem maniak:D Všichni okolo jsou zvyklí, že jakmile se oběví slovo jako sarascén, orel jebo nedejbože renesance, nejsem k zastavení. Děcka,.když sme.se tasy tak hezky potkali, měli bysme toho využít.
Nejraději mám dvojku a brotherhood. Vittoria agli Assassini!
P.S.: myslíš skok důvěry a skrytou čepel? :)
Jenom Reve nehraju ráda, protože všichni už mají pušky, furt mi umírají rekruti a jednou sem sama měla na mále. A konečně- Ezio i Altair...

8 Tessie Tessie | E-mail | Web | 27. února 2012 v 21:22 | Reagovat

Lidi, věřte mi, že když se já naučím ovládat všechny díly na pc i konzoli, pro vás to bude brnkačka;) Hraju už cxa třetí rok, pořád dokola, a baví mě to stejně jako poprvé:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama